Şişli / İstanbul
1
Favori Ürün
Ürünün diğer fotoğrafları
Ürün Özellikleri

fiber optik sfp modul

Standartlaşmış Gigabit/10 Gigabit Modül Türleri X2 Modül Türleri Bakır ve fiber optik kablo kullanan modüllere sahiptir. En fazla çeşitliliğe sahip modüllerden birisidir. 10GBASE-SR (Short Range) X2: Multi mode fiber optik kablo kullanır ve 10,31 Gbit/s ‘a kadar bağlantı hızı destekler. Kullanılan multi mode fiberin türüne bağlı olarak 26 metreyle 300 metre arasında değişen mesafe desteği vardır. Single mode fibere göre daha geniş bir core yapısına sahip olduğu için daha düşük maliyetli konektörler kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca en düşük maliyetli, en az enerji harcayarak ve en küçük modülleri kullanarak iletişimi sağlarlar. 10GBASE-LR (Long Range) X2: Single mode fiber optik kablo kullanır ve desteklediği bağlantı hızı en fazla 10,31 Gbit/s ‘dır. 10 km’lik özel bir ulaşım mesafesine sahip olmasına rağmen, hemen hemen bütün LR modüller paket kaybı yaşanmadan 25 km’ye kadar destek verebilmektedirler. 10GBASE-LRM (Long Reach Multimode) X2 : Multi mode fiber optik kablo kullanır ve 10,31 Gbit/s ‘a kadar bağlantı hızı destekler. LRM mesafe olarak 220m‘ye kadar destekler. Bu etki alanı 10GBASE-LX4 ‘ün sahip olduğu etki alanından bile azdır. 10GBASE-ER (Extended Range) X2 : Single mode fiber optik kablo kullanır ve 10,31 Gbit/s’a kadar bağlantı hızını destekler. 40 km’lik iletim mesafesine sahiptir. 10GBASE-ZR X2 : Birkaç firmanın bir araya gelerek piyasaya sürdüğü ve ZR ismini verdikleri, 80 km iletim mesafesine sahip bir ER (extended range) tak/çıkar modüldür. 10GBASE-CX4 X2: Sunucu, switch gibi cihazları birbirine kısa mesafede bağlamak için kullanılır ve desteklediği iletim mesafesi 15m’dir. İletimi tek bir bakır kablo üzerinden yapmak yerine, 802.3ak standardının sağladığı özellik sayesinde twin-axial (ikiz eksenli) dört alıcı/verici üzerinden iletimi sağlamaktadır. Her bir alıcı/verici çifti üzerinden 3,125 Gbit/s iletim hızı sağlanmaktadır. 10 Gb modüller içerisinde en ucuz olandır. 10GBASE-KX4 X2 ve 10G
Fiyat
55
/
X